Велики успех ученика Врањске гимназије на Државном такмичењу из физике

На 60. Државном такмичењу из физике, одржаном 6. априла 2024. у Математичкој гимназији у Београду, ученици Врањске гимназије постигли су велики успех:

Ученик трећег разреда рачунарског смера Никола Радуловић освојио је другу награду. Његов ментор је проф. Славица Цветковић. Ученик четвртог разреда природно-математичког смера Богдан Миленковић освојио је другу награду, као и право учешћа на Српској физичкој олимпијади. Његов ментор је проф. Иванка Станковић.

Врањски гимназијалци и ове године настављају традицију учествовања и освајања награда на државном нивоу такмичења. Никола Радуловић и Богдан Миленковић су и на прошлогодишњем Државном такмичењу из физике освојили друго, односно треће место.